Strefa relaksu

Dla odprężenia ciała i umysłu zapraszamy Państwa do naszej strefy relaksu. 

Sauna sucha

 

Poprawia kondycję fizyczną i psychiczną, relaksuje, łagodzi napięcie nerwowe i mięśniowe. Niweluje skutki stresu. Pobudza wydzielanie endorfin (hormonów szczęścia) i obniża poziom hormonów stresu. Oczyszcza organizm z toksyn. Pielęgnuje skórę i poprawia jej wygląd. Przeciwdziała nadmiernemu odkładaniu się wody w organizmie, zwalczając tym samym cellulit. Pobudza przemianę materii, pomagając w procesie odchudzania. Hartuje organizm, poprawia jego odporność immunologiczną. Sprawia, że lepiej znosimy letnie upały i mroźne zimy. Usprawnia pracę serca, stabilizuje ciśnienie i poprawia krążenie. Skraca okres rekonwalescencji, szczególnie po zapaleniu płuc, grypie, ostrych nieżytach górnych dróg oddechowych, tchawicy i oskrzeli. Przyspiesza powrót do pełnego zdrowia.

Sauna parowa

 

Środowisko sauny parowej o temperaturze 45 - 50˚C i dużą wilgotnością powietrza jest wzbogacone o różne dodatki aromaterapeutyczne (np. zioła lecznicze, eukaliptus itd.). Zabieg dobrze wpływa na skórę na całej powierzchni ciała, zwilża ciało i przyjemnie rozgrzewa organizm. Zapachy ponadto działają na różne części organizmu, najczęściej i z największym wpływem na drogi oddechowe (np. eukaliptusowa sauna parowa jest gorąco zalecana dla alergików i astmatyków). 
Zalecany okres pobytu w saunie parowej wynosi 15 minut, następnie należy organizm odpowiednio ochłodzić  znajdującym się tradycyjnym „drewnianym kubłem wody” albo prysznicem lodowatym i umożliwić, by organizm odbył krótką relaksację. Zabieg można powtarzać kilkakrotnie (dwa, nawet trzy razy).

Proudly created with webwavecms.com

Właściciel:

 

S+C Sp. z o.o. sp.k.

83-200 Starogard Gdański, ul. Zielona 15

NIP:5922271922 Regon:369238460

Nasz adres:

 

Ośrodek Wypoczynkowy Płaczewo

83-200 Starogard Gdański

Kontakt:

restauracja, pokoje: +48 536 537 001

sala bankietowa: +48 536 537 515

e-mail: biuro@placzewo.pl

domki, noclegi: +48 606 322 858

Wróć do strony głównej!